Oferta dla szkół artystycznych i akademii |  Warsztaty malarskie |  Warsztaty zimowe Art Studio |   Plenery   |  Rezydencje

Prawie 20 lat praktyki (ABC Gallery działa od 1992 roku) prowadzi do wniosku, że galeria – oprócz oczywistych funkcji wystawienniczych i promocyjnych może i powinna być miejscem kreatywnej oraz konstruktywnej wymiany myśli, poglądów i doświadczeń pomiędzy artystami, krytykami, teoretykami i filozofami sztuki, przedstawicielami różnych, nie tylko humanistycznych dziedzin nauki. Prowadzone w galerii różnego rodzaju warsztaty, plenery i rezydencje mają ma być swoistym tyglem, gdzie w toku dyskusji, ale także wspólnej pracy kształtować się będą idee i powstawać artystyczne realizacje.

Chcemy, by galeria poprzez działania warsztatowe stała się miejscem bardziej dostępnym, otwartym i przyjaznym dla odbiorcy, niż usankcjonowany rutynowym myśleniem o funkcjonowaniu sztuki tradycyjny white cube. By osiągnąć ten cel stworzyliśmy nową przestrzeń adresowaną do ludzi kreatywnych i warunki przyjazne twórczej pracy.

Nowa siedziba ABC Gallery jest zlokalizowana na obrzeżach Poznania, w pięknej okolicy nad Jeziorem Strzeszyńskim (patrz zakładki KONTAKT i mapka oraz link STRZESZYNEK). Odległość od centrum miasta wynosi zaledwie 9 km, 30 min komunikacją miejską. Galeria zapewnia miejsce pracy i oferuje wiele możliwości działania w przestrzeni.  Strzeszynek jest znakomitą lokalizacją na zajęcia w plenerze, a w ABC Gallery mieści się sala wystawiennicza funkcjonująca także jako pracownia. W Motelu znajduje się Świetlica – miejsce warsztatów, wieczorów autorskich, szkoleń i spotkań.

DLA ARTYSTÓW I SZKÓŁ ARTYSTYCZNYCH organizujemy plenery z udziałem profesjonalistów (patrz zakładka SUMMER JAM), można skorzystać z naszej przestrzeni do realizacji warsztatów czy plenerów z własnym programem. Organizujemy pobyty rezydencyjce dla artystów, konferencje, sympozja, spotkania dyskusyjne. Rezydencje, warsztaty i plenery mogą kończyć się wystawą w ABC Gallery lub innej przestrzeni wystawienniczej w Poznaniu.

– DLA ROZPOCZYNAJĄCYCH SWOJĄ PRZYGODĘ Z TWÓRCZOŚCIĄ i dla tych, którzy chcieliby rozwinąć swoją już kultywowaną pasję proponujemy warsztaty i plenery z  interesującym programem, prowadzone pod opieką profesjonalnych artystów ze znaczącym dorobkiem, m.in. z ASP (Uniwersytetu Artystycznego)
w Poznaniu. Nasze warsztaty to wielka przyjemność i świetna zabawa, ale także inwestycja w siebie i doskonalenie własnych umiejętności. Spotkania warsztatowe są nie tylko po to, by malować, rzeźbić, czy pisać. Pomogą Ci także doświadczyć siebie na nowo, odkryć nowe przestrzenie, możliwości, poszerzyć Twoje horyzonty. To niezwykle energetyzujące i wyzwalające uczucie, móc pokonać swe wewnętrzne bariery, otworzyć się na nowe doświadczenia i czerpać radość ze swoich dokonań. Warsztaty to również spotkania z ludźmi takimi jak Ty – o podobnych zainteresowaniach, pełnymi pasji, ciekawymi świata, lubiącymi spędzać swój wolny czas w rozwijający i kreatywny sposób.